Česky  English  Deutsch  Français
mag.mopo.info: magazín o mobilních technologiích, cestování a životním stylu
neděle 14. července 2024 12:28

reklamní prostor
/ Recenze mobilů 7. prosince 2008 21:00, vh
První pohled: odolný mobil Samsung SGH-M110
Mobilní telefon je každodenním společníkem a nezachází se s ním vždy jako v bavlnce. Kdo chce mít jistotu, že mobil bude fungovat kdekoli, třeba i za deště nebo sněžení a nebo vydrží bez úhony nechtěný pád, ocení jistě kategorii odolnějších telefonů. V kategorii odolných mobilů není takový výběr možná i proto, že pro výrobce je samozřejmě příjemné, když se mobil rozbije a musí se nahradit novým.

Provedení

O vyšší odolnosti telefonu se může člověk přesvědčit pouhým uchopením do ruky. Pevný pogumovaný obal dává tušit, že tento kousek něco vydrží. Není to jenom zdání, o čemž svědčí certifikace odolnosti dle IEC 60529 proti prachu a vodě.

Funkce

Z hlediska funkcí zaujme určitě dlouhá výdrž, telefonovat lze až 8 hodin a v zapnutém stavu vydrží v ideálním případě až 400 hodin, tedy přes 16 dnů. Podporuje klasickou síť GSM, podporu sítí třetí generace nemá. Pochlubit se může integrovaným fotoaparátem s VGA (640x480) rozlišením, nemá sice automatické zaostřování, ale nabídne alespoň jednoduché přisvětlení LED diodou. Pasivní CSTN displej zobrazí 128x128 bodů při asi 65 tisících barvách. Vyzvánět může polyfonně i ze souborů mp3.

Nabízí také integrované FM rádio a podporu Java aplikací. K dispozici je i Bluetooth. Je vybaven vestavěnou pamětí 2 MB, uložit lze až 200 SMS a 500 položek v telefonním seznamu. Podrobnou specifikaci lze nalézt přímo na stránkách výrobce, viz. odkaz dole.

Cena

Cena s DPH za tento přístroj se pohybuje okolo 1800 Kč. Je sice vyšší, než cena funkčně srovnatelných jiných mobilů bez vyšší odolnosti, ovšem právě vyšší odolnost určitě přispěje k delší životnosti zejména při náročnějším zacházení.

Fotografie

+ klepněte na obrázek pro zobrazení v plné velikosti
náhled

Odkazy
nové okno, česky, další jazyky

 Diskuze
Najít
Vyhledat článek nebo zprávu, která obsahuje následující slovo
reklamní prostor
Pozor! Probíhá rozsáhlá přestavba webu. Stránky jsou průběžně upravovány, ale nelze zaručit, že jsou vždy úplné.

Kontakt, dotazy, náměty: info@motio.info

Upozornění! Obsah tohoto webu je chráněn autorskými právy (copyright v anglicky mluvících zemích). Žádná část jeho obsahu nesmí být kopírována či jinak využívána bez předchozího písemného souhlasu. Tuto publikaci vydává VHIT.info. S dotazy, nejasnostmi nebo zájmem o spolupráci se obraťte na výše uvedený e-mail. Neoprávněné nakládání s obsahem bude postihováno v maximální možné míře dle platného práva.

t = 0.201 s