Česky  English  Deutsch  Français
mag.mopo.info: magazín o mobilních technologiích, cestování a životním stylu
neděle 14. července 2024 13:37

reklamní prostor
Zpráva 21. února 2011 16:00, vh
Některé tiskárny přidávají do výtisků skryté informace
V digitální době je člověk sledován více, než by si byl možná ochoten připustit. Stačí poukázat na už starší, přesto stále ne příliš známou skutečnost o tajném obsahu výtisků.

Již v roce 2005 se organizace Electronic Frontier Foundation (EFF) zabývala studiem tajných žlutých teček na všech výtiscích z barevných laserových tiskáren Xerox DocuColor. Zjistilo se, že tiskárna do každého výtisku vkládá skrytou informaci o datu a času vytištění a sériové číslo tiskárny. Tečky jsou uspořádány do pruhu na okraji výtisku a pouhým okem nejsou viditelné. Teprve po osvětlení modrým světlem a zvětšení mikroskopem se zviditelní. Organizaci EFF se je dokonce podařilo rozluštit, viz. odkaz dole.

Po odhalení jejich přítomnosti se firma Xerox vyjádřila v tom smyslu, že se jedná hlavně o prostředek sloužící k obraně před paděláním bankovek a jiných důležitých tiskovin. Jejich přítomnosti ale může využít kdokoli a zejména v nesvobodných zemích by to mohlo způsobit mnohé problémy.

Odkazy

 Diskuze
Najít
Vyhledat článek nebo zprávu, která obsahuje následující slovo
reklamní prostor
Pozor! Probíhá rozsáhlá přestavba webu. Stránky jsou průběžně upravovány, ale nelze zaručit, že jsou vždy úplné.

Kontakt, dotazy, náměty: info@motio.info

Upozornění! Obsah tohoto webu je chráněn autorskými právy (copyright v anglicky mluvících zemích). Žádná část jeho obsahu nesmí být kopírována či jinak využívána bez předchozího písemného souhlasu. Tuto publikaci vydává VHIT.info. S dotazy, nejasnostmi nebo zájmem o spolupráci se obraťte na výše uvedený e-mail. Neoprávněné nakládání s obsahem bude postihováno v maximální možné míře dle platného práva.

t = 0.010 s