Česky  English  Deutsch  Français
mag.mopo.info: magazín o mobilních technologiích, cestování a životním stylu
neděle 14. července 2024 13:01

reklamní prostor
Zpráva 24. února 2011 23:00, vh
Poslední cesta raketoplánu Discovery
Raketoplán se po mnoha měsících odkladů způsobených technickými problémy vydal na svou poslední cestu do vesmíru.

Raketoplán odstartoval 24. února 2011 v 22:53 středoevropského času z Floridy v USA. Jeho cílem je Mezinárodní vesmírná stanice (ISS), na kterou dopraví nový víceúčelový modul, který je na cestu naplněn zásobami a náhradními díly a je v něm také přepravován první robotický astronaut, Robonaut 2, o kterém jsme psali už dříve. Na cestě zpět by měl Discovery dopravit porouchanou klimatizační jednotku z ISS, aby mohla být podrobena důkladnému zkoumání příčin selhání, ke kterému došlo v minulém roce.

Start byl jen nepatrně opožděn a zdá se, že problěhl v pořádku. V přímém přenosu startu bylo ale několik minut po oddělení pomocných raket na pevné palivo vidět na záběrech z kamery umístěné na hlavní nádrži, jak z raketoplánu odlétlo několik černých pravoúhlých objektů. Mohlo by se jednat o keramické destičky tepelného štítu. Pracovník komentující přenos startu se k této události nijak nevyjádřil. Buď si toho nevšimnul, nebo se raději nijak nevyjadřoval. Bylo ale patrné, že jeho hlas se poté trochu změnil a působil překvapeným a tísnivým dojmem.

 Diskuze
Najít
Vyhledat článek nebo zprávu, která obsahuje následující slovo
reklamní prostor
Pozor! Probíhá rozsáhlá přestavba webu. Stránky jsou průběžně upravovány, ale nelze zaručit, že jsou vždy úplné.

Kontakt, dotazy, náměty: info@motio.info

Upozornění! Obsah tohoto webu je chráněn autorskými právy (copyright v anglicky mluvících zemích). Žádná část jeho obsahu nesmí být kopírována či jinak využívána bez předchozího písemného souhlasu. Tuto publikaci vydává VHIT.info. S dotazy, nejasnostmi nebo zájmem o spolupráci se obraťte na výše uvedený e-mail. Neoprávněné nakládání s obsahem bude postihováno v maximální možné míře dle platného práva.

t = 0.009 s