Česky  English  Deutsch  Français
mag.mopo.info: magazín o mobilních technologiích, cestování a životním stylu
neděle 14. července 2024 11:48

reklamní prostor
Zpráva 14. května 2011 23:00, vh
Štastný pátek 13.: SOLARIMPULSE absolvovalo první mezinárodní let
Lidem podílejícím se na projektu solárního letadla se podařilo naplánovat a uskutečnit přelet dlouhý asi 400 kilometrů ze Švýcarska do Belgie.

To, že SOLARIMPULSE dokáže uletět opravdu dlouhou trasu, se ukázalo už při předchozích zkouškách. Ovšem velkým přínosem tohoto letu je, že proběhl vlastně velmi podobně jako běžný mezinárodní let s přistáním na standardním letišti. Jeden podstatný rozdíl tam však byl. Letadlo se obešlo bez známého rituálu tankování spojeného s příjezdem cisternového vozidla naplněného fosilními palivy. SOLARIMPULSE se prostě vzneslo a mohlo by doletět kamkoli, bez nutnosti jakéhokoli doplňování pohonných hmot.

Odkazy
nové okno, francouzsky

 Diskuze
Najít
Vyhledat článek nebo zprávu, která obsahuje následující slovo
reklamní prostor
Pozor! Probíhá rozsáhlá přestavba webu. Stránky jsou průběžně upravovány, ale nelze zaručit, že jsou vždy úplné.

Kontakt, dotazy, náměty: info@motio.info

Upozornění! Obsah tohoto webu je chráněn autorskými právy (copyright v anglicky mluvících zemích). Žádná část jeho obsahu nesmí být kopírována či jinak využívána bez předchozího písemného souhlasu. Tuto publikaci vydává VHIT.info. S dotazy, nejasnostmi nebo zájmem o spolupráci se obraťte na výše uvedený e-mail. Neoprávněné nakládání s obsahem bude postihováno v maximální možné míře dle platného práva.

t = 0.044 s