Česky  English  Deutsch  Français
mag.mopo.info: magazín o mobilních technologiích, cestování a životním stylu
neděle 14. července 2024 12:48

reklamní prostor
Zpráva 30. května 2014 12:00, vh
Oblíbený open source šifrovací program TrueCrypt náhle skončil
O příčinách náhlého konce se šíří spekulace, protože nelze získat vyjádření autorů.

Na oficiální stránce programu byly smazány všechny předchozí verze a objevila se nová verze 7.2, která však neumí provádět šifrování, pouze dešifrování. Podle uvedeného vyjádření může být používání programu TrueCrypt prý nebezpečné a uživatelé by měli přejít na řešení podporované přímo jejich operačním systémem.

Vzhledem k tomu, o jak populární program se jednalo, a jehož bezpečnost potvrdil i nedávno provedený nezávislý audit, je takový náhlý konec velmi překvapivý. Objevují se proto spekulace, že autory programu k jeho ukončení někdo přinutil. Hovoří se o zásahu z vládních míst USA, kde sídlí nadace zastřešující vývoj tohoto programu.

Odkazy
nové okno, anglicky

 Diskuze
Najít
Vyhledat článek nebo zprávu, která obsahuje následující slovo
reklamní prostor
Pozor! Probíhá rozsáhlá přestavba webu. Stránky jsou průběžně upravovány, ale nelze zaručit, že jsou vždy úplné.

Kontakt, dotazy, náměty: info@motio.info

Upozornění! Obsah tohoto webu je chráněn autorskými právy (copyright v anglicky mluvících zemích). Žádná část jeho obsahu nesmí být kopírována či jinak využívána bez předchozího písemného souhlasu. Tuto publikaci vydává VHIT.info. S dotazy, nejasnostmi nebo zájmem o spolupráci se obraťte na výše uvedený e-mail. Neoprávněné nakládání s obsahem bude postihováno v maximální možné míře dle platného práva.

t = 0.010 s